Footer

Friss topikok

• pingvin14: Avatar teszt (2009.05.21. 15:11) PUSE hírek 21. hét
  • ifjvit: Még jó, hogy pont ilyenkor karbantartják az oldalt, vagy mi, amikor próbálunk egy kis hírt verni n... (2009.01.14. 16:54) Powerplay Manager játék
  • pingvin14: hoppá.. ha van róla fotó felrakom szívesen! Amúgy a gól se volt benn, és vancouver-ről sem beszélg... (2008.11.16. 20:42) Köztünk élő celebek...
  • pingvin14: A szavazást 15 nap után lezártam: Heti 2 edzés: 14 szavazat (56%) Heti 3 edzés: 11 szavazat (44%)... (2008.08.21. 13:02) Szavazás: mennyi edzést tartsunk egy héten?

2011.01.11. 12:00 pingvin14

A Red Bull Open Ice a jéghokisok új generációjának szeretné megmutatni, hogy eredetileg miként játszották ezt a sportágat. Szabadtéren!

A Red Bull a világ számos pontján megszállja a befagyott tavakat, jégpályákat, ahol mindenki számára nyitott, meghívásos versenyeket rendez. Semmi nem kell hozzá, csak tehetség..., no meg sisak és bot ;) Januárban és februárban kerül sor világszerte a Red Bull Open Ice rendezett selejtezőre. A selejtezők győztesei február 26-án az Egyesült Államok beli Minnesotában Twin Cities ikervárosában mérkőzhetnek meg a pond hockey (tavi jégkorong) legjobbjaiak kijáró címért!

"Kérdéseitekre a szabályok alábbi ismertetése ad választ. A csapatok maximum hat tagból állhatnak, amelyből egyszerre négyen lehetnek a pályán. Találkozunk a jégen!

jelentkezni.
• A 32 helyet a nevezések beérkezésének sorrendjében töltjük fel!

Díjazás: Az első helyezett csapat részt vesz a Minneapolisban (USA), 2011. február 26-27-én megrendezendő világbajnokságon.
(Kiutazás 25-én, hazaérkezés 28-án)

*A nevezési kauciót a csapatok a verseny napján kapják vissza, amennyiben a meghirdetett időpontban megjelentek a helyszínen, a mérkőzéseken részt vettek és a rendezvény alatt sportemberhez méltóan viselkedtek.

Szabályzat:

• A verseny teljesen nyitott, minden magyar állampolgárságú, 18 év feletti játékos nevezhet.
• A versenyre 6 fős csapatok jelentkezhetnek.
• A pályán csapatonként egyszerre 4 -4 fő tartózkodhat.
• A pályák egy szabványos méretű jégkorongpálya (60x30m) két szélső harmadában, keresztben kerülnek kialakításra.
• 2x10 perc játékidő (futóórával), 5 perc szünet a félidők között. (szünetben térfélcsere)
• A cserék folyamatosan történhetnek.
• Fejvédő, lábszárvédő, kesztyű, hokikorcsolya használata kötelező.
• Pattintott és térdfölötti lövés nem megengedett. (Első alkalommal figyelmeztetés, második alkalommal kisbüntetés, függetlenül attól, hogy a csapat melyik játékosa követte el az első szabálytalanságot.)
• Testjáték nem megengedett.
• Tilos felszabadítás és les nincs!
• Nincs kapus vagy kapus szerepű játékos. Tilos védekezésnél a kapu előterébe állni vagy feküdni. (Első alkalommal figyelmeztetés, második alkalommal kisbüntetés, függetlenül attól, hogy a csapat melyik játékosa követte el az első szabálytalanságot.)
• A mérkőzéseket hivatásos bírók vezetik. A bírók ítélik meg a gólokat, dobják be a korongot, amennyiben szükséges büntetéseket szabnak ki és biztosítják a mérkőzés folyékony lebonyolítását.
• Kisbüntetés: 1 perces kiállítás, mely góllal lejár.
• Nagybüntetés: Ha a szabálytalanság sérülést okozott vagy benne volt a sérülésokozás veszélye, az adott játékost kiállítják és a vétkes csapat emberhátrányba játssza végig a teljes mérkőzést.
• Nagybüntetés jár továbbá a sportszerűtlen magatartásért is! (bíróval való vitatkozás, káromkodás, sértegetés, stb.)
• Játékmegszakítás esetén a játék korongbedobással folytatódik.
• Döntetlen eredmény esetén 3-3 büntetőlövés következik (félpályáról elvégzett lövés, üres kapura). Döntetlen büntetőlövések után felváltva 1-1 lövés, 1 gólkülönbségig.
• A verseny eredménye csak akkor kerül hivatalosan is bejegyzésre, ha a csapatkapitányok hiánytalanul leadták a versenyre készített, mérkőzések elején kiosztott mezeket.
• A helyszínen öltöző biztosított, de az ott hagyott értéktárgyakért a szervezők nem vállalnak felelősséget.
• A versenyen mindenki csak saját felelősségére vehet részt, melyről a regisztrációnál írásban is nyilatkozni kell.

Helyszín: Kisstadion, Budapest; 2011.01.22. 8:30 - 21:00.